Lektoři                                 LEKTORKY MINIŠKOLKY ROSNIČKA

Kateřina SEDLÁČKOVÁ - hlavní pedagog

Vystudovala Pedagogickou fakultu v Brně, obor Pedagogika volného času, později absolvovala seminář Metodika cvičení rodičů s dětmi do 3 let. Od roku 2006 pracovala v SVČ Lužánky, kdy vznikal projekt miniškolek. Do současnosti působila jako lektorka v miniškolce a lektorka kroužků cvičení rodičů s dětmi. Mimo to je certifikovaná dula a laktační poradkyně. Pracuje s těhotnými ženami, doprovází je k porodu a novopečeným maminkám pomáhá řešit potíže s kojením. Sama má čtyři děti – čtrnáctiletého syna, dvanáctiletou dceru, osmiletou dceru a čtyřletého syna. Vztah k dětem má už odmalička, možná na ni měla vliv i její sestra, která se narodila, když jí bylo osm let. Ráda se o ni starala a později i o její kamarádky. Jak Katka sama říká: „Od doby, co se pamatuji, jsem chtěla s dětmi pracovat a jsem moc ráda, že se mi to nakonec splnilo".
 

Dip. fyz. Zdeňka Brabcová

Narodila se v Brně. Vystudovala střední zdravotnickou školu v Brně, obor dětská sestra a následně vyšší odborné studium, obor diplomovaný fyzioterapeut. Dlouhou dobu působila jako au-pair ve Vídni. Dva roky působila jako lektorka v miniškolce v dětském klubu Kenny v Brně. Je zakladatelkou dětského klubu Kamecháček a dětského klubu Medlánci. V dětských klubech působí jako hlavní organizátorka, lektorka v miniškolce, vede cvičeničko pro děti a jiné volnočasové aktivity dětí. Během rodičovské dovolené absolvovala kurz Efektivního rodičovství, kurz Respekovat být respektován a kurz První pomoci.

Je maminkou tří dětí (desetiletého Jakuba, osmileté Lucky a pětileté Zuzky).

 

Renata POPELKOVÁ

Vystudovala Fakultu sociálních studií, obor Sociologie - Sociální politika a práce. Před rodičovskou dovolenou pracovala v agentuře pro průzkum trhu a výzkum veřejného mínění. Dětem předškolního věku se intenzivně věnovala jako Au-pair v Salzburgu a Londýně. Během rodičovské dovolené absolvovala kurz Efektivního rodičovství. Nyní studuje seminář Waldorfské pedagogiky a angažuje se v rámci Waldorfské základní a mateřské školy Brno. Je mámou dvou kluků 6 a 10 let.

 

Ing. Lucie PLIČZKOVÁ

Vystudovala Podnikatelskou fakultu VUT. Od mládí pracovala s dětmi, krátce působila jako cvičitelka Sokola Brno -  všestrannost. Od dětství jezdila na tábory s dětmi, které později převzala organizačně jako jedna z hlavních vedoucích. V současnosti se spolupodílí na pořádání táboru pro rodiče s dětmi, kterých se účastní se svými dvěma syny - tříletým Jiříkem a pětiletým Honzíkem. Kromě času stráveného s dětmi jsou její velkou zálibou koně a cestování.